W Niedzielę Piotr zdobywał szlify w bardzo zimnej wodzie, a nasi koledzy Jacek i Tomasz pomknęli na poszukiwanie wraku barki i ... odnależli, z czego byli niezmiernie zadowoleni.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

W sobotę 16 kwietnia w dniu Demo Daysów zanurkowaliśmy na Koparkach.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej listopadowej, drugiej już wyprawy do Meksyku. Kolejna już w 2016 roku. Szczegóły wkrótce :)

Czytaj więcej...

W zakładce galerie już mozna zobaczyć najnowszą galerię z Listopadowego Dahab.

Czytaj więcej...

Nemo przywitało nas super pogodą i dużą ilością osób korzystających z Aquaparku.

Chętni mogli spróbować nurkowania na basenie. 

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

 

Dzisiaj postanowiliśmy z Markiem sprawdzić wodę na Koparkach. O 10 rano temperatura powierzchni 70C , pod mostkiem 60C, widoczność 15m  i więcej.

Czytaj więcej...

 Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Rozpoczynamy kurs nurka ratownika wg standardów PADI - juz czas na zapisy. Zapraszam.

Czytaj więcej...

Zajęcia rozpoczynamy kursem EFR na którym nauczymy się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, resuscytacji, zabezpieczenia poszkodowanego, kontroli nad pacjentem, przygotowaniem do transportu, udzielaniem pomocy przy zranieniach, złamaniach i urazach oraz tlenoterapii przy urazach nurkowych. Zakończymy kurs egzaminem i wydaniem miedzynarodowej licencji pierwszej pomocy EFR.

Zajęcia z kursu Rescue rozpoczniemy wykładem, podczas którego obejrzymy film ukazujący techniki ratownictwa w wykonaniu profesjonalistów. Na tych zajęciach przypomnimy sobie również autoratownictwo nurkowe i omówimy zajęcia basenowe.

Kolejne zajęcia to ćwiczenia basenowe: autoratownictwo, udzielanie pomocy nurkowi wyczerpanemu oraz nurkowi spanikowanemu. Nauczymy się podawania oddechu w wodzie kilkoma metodami oraz doszlifujemy techniki holowania i wydobycia nieprzytomnego nurka z wody kilkoma sposobami.

Czytaj więcej...

Następne zajęcia to 4 wykłady podczas których omówimy cel i sposób wykonania drogi ewakuacyjnej z wybranego akwenu, poznamy budowę i mozliwości awarii sprzętu oraz sposoby radzenia sobie z awariami. Kolejne tematy to poszukiwanie zaginionego nurka, wydobywanie go na powierzchnię, holowanie do brzegu lub łodzi. Na zakończenie omówimy ćwiczenia na wodach otwartych oraz scenariusze ratownicze.

Zajęcia na wodach otwartych rozpoczniemy od ćwiczeń, a z czasem przejdziemy do scenariuszy ratowniczych. Nauczymy się radzenia sobie z nurkiem spanikowanym, zmęczonym, nieprzytomnym, z DCS. Nauka będzie oparta na poszczególnych ćwiczeniach, a na koniec połączymy je w scenariusze, gdzie trzeba będzie wykazać się umiejętnością zareagowania, odnalezienia, wydobycia na powierzchnię, oceny stanu oraz reakcji czyli np. holowania z podawaniem oddechu z maseczką nurkową oraz bez niej.

Czytaj więcej...

 

A po spełnieniu wszystkich wymagań i zdaniu egzaminu otrzymacie miedzynarodową licencję Rescue Diver PADI.

Czytaj więcej...

Zapraszam Qba

 

 

 

Daj sobie dużo czasu na spokojną naukę zanim pojedziemy na wody otwarte - zacznij kurs już dziś

Kurs nurkowania Katowice, rozpoczynamy kolejna edycje kursu podstawowego -  na spotkania organizacyjne zapraszamy w każdy poniedziałek od godz. 16:00

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Kurs z możliwością dokończenia na Wyspach Kanaryjskich, w Egipcie, w Chorwacji, czy w Meksyku.
Istnieje możliwość zapłaty ratalnej, więcej informacji w Cenrum.

Zapraszamy

Czytaj więcej...Witam, zapraszam na Kurs Pierwszej Pomocy EFR. Kurs przeznaczony jest nie tylko dla nurków, ale również dla wszystkich, którym zależy na pomocy swoim bliskim w sytuacjach krytycznych. Kurs trwa jeden dzień i kończy się egzaminem oraz wystawieniem międzynarodowej licencji.

Czytaj więcej...

Kontakt

Centrum Nurkowe VIP Diver

40-166 Katowice
Plac Gwarków 1 (GIG)

tel. +48 601703883
tel +48 607632962
wejście od ul. Katowickiej 64

e-mail: info(a)vipdiver.pl